Summit

Celgenov Summit pod nazivom "ChangeMakers" održan u Boudry (Švicarska) od 19. do 20. listopada, okupio je nešto više od 120 pacijenata iz cijele Europe. Summit je objedinio pacijente oboljele od reumatoidnih, imunoloških, metaboličkih, hematoloških te ostalih bolesti. Svaka skupina pacijenata imala je svoju boju akreditacije kako bi se raspoznalo kojoj skupini pripada.

Nakon kratkog uvoda prvog dana i predstavljanja rasporeda Summita, uslijedio je Q&A session, na kojem su pacijenti bili slobodni postaviti pitanja na koja su odgovarali vodeći ljudi Celgena. Tokom cijelog događanja zaposlenici iz Celgena bili su prisutni te slobodni za bilo kakva pitanja.

Liga

26. travnja 2017. god. u Muzeju Mimara u Zagrebu održan je Regionalni sastanak udruga bolesnika sa reumatskim i koštano-mišićnim oboljenjima Hrvatske, Slovenije, Srbije i Bosne i Hercegovine te svečani događaj -25. godišnjica rada Hrvatske lige protiv reumatizma.

Čestitamo te želimo puno uspjeha i dalje našim kolegama iz Hrvatske lige protiv reumatizma.

Edukacija

Članovi DPH, Predrag i Ema na zanimljivoj edukaciji u organizaciji HALMED-a.

Edukacija „Praćenje sigurnosti primjene lijekova“, u organizaciji Agencije za lijekove i medicinske proizvode (HALMED) održana je krajem travnja 2017. godine u Zagrebu.

Edukacija je bila prvenstveno namijenjena predstavnicima udruga pacijenata i studentima, koji su, kroz predavanja, rasprave, radionicu i okrugli stol, imali priliku saznati sve o postupku i koristima prijavljivanja sumnji na nuspojave lijekova, kao i o značaju aktivne uloge pacijenata u praćenju sigurnosti primjene lijekova. Prijave sumnji na nuspojave lijekova koje HALMED zaprimi od korisnika lijekova osobito su dragocjen izvor informacija, a na ovaj način pacijenti izravno pridonose unapređenju sigurnosti primjene lijekova.