E-Dermatologija

Uloga liječnika obiteljske medicine i ljekarnika u pravovremenom prepoznavanju i pravilnom referiranju oboljelih od psorijaze na specijalistički pregled od iznimnog je značaja za postizanje što boljih rezultata liječenja. S tim na umu, Hrvatsko dermatovenerološko društvo Hrvatskog liječničkog zbor te Referentni centar za liječenje psorijaze Ministarstva zdravstva Republike Hrvatske organizirali su online tečaj trajne edukacije pod nazivom E-dermatologija. Tečaj se temelji na neprekidno dostupnim tematskim modulima u trajanju od 15 minuta, koje su pripremili ugledni hrvatski dermatovenerolozi, uzimajući u obzir najnovija dostignuća suvremene medicine na području dijagnostike i liječenja psorijaze. Cilj “E-dermatologije” je da zajedno unaprijedimo znanje o dijagnostici, ciljevima i terapijskim mogućnostima liječenja psorijaze.

U doba pandemije i otežanog odlaska liječnicima Društvo psorijatičara Hrvatske predstavlja online bazu znanja s odgovorima na najvažnija pitanja

Zagreb, 28. listopada 2020.- U svijetu od nekog oblika psorijaze boluje između 2 i 3% stanovništva ili 125 milijuna ljudi, dok u Hrvatskoj od psorijaze boluje oko 1.7% stanovništva, odnosno oko 68.000 osoba. Psorijaza se može javiti u bilo kojoj životnoj dobi, ali se u čak 50% bolesnika javlja prije 25. godine života.

Enstilar pjena za kožu

8.10.2020. Hrvatska agencija za lijekove i medicinske proizvode - HALMED odobrila je lijeku Enstilar pjena za kožu dugotrajnu terapiju održavanja u lokalnom liječenju psorijaze vulgaris u odraslih. Time je lijek Enstilar pjena za kožu postao jedini lijek u svijetu za lokalno liječenje psorijaze s odobrenom terapijom održavanja. Prema najnovijim smjernicama Njemačkog dermatološkog društva (DDG) iz 2019. godine, lijek Enstilar pjena za kožu predstavlja najučinkovitije lokalno liječenje psorijaze.

Janssen

Plus.hr